Galerie

KOŽNÍ PROBLÉMY, ZTRÁTA SRSTI
 
Za postižením kožního pokryvu mohou být ektoparazité (vnější parazité), plísně, zažívací problémy, problémy jaterní, ledvinné i dalších vnitřních orgánů. Opět se nejčastěji uplatňuje patologická střevní mikroflóra - dysbióza. Produkty patogenních bakterií jsou často vylučovány přes kůži, kterou dráždí a způsobují nejprve svrbění a pak se projevují dále popsanými symptomy.
Symptomy:
Alopecie - ztráta srsti, řídnutí, lokální alopecie, nekvalitní srst, zvýšená produkce kožního mazu doprovázená záněty v záhybech kůže, kůže suchá, popraskaná, svrbění, záněty na dotek chladné, vřídky, pupence.
Léčba a regenerace:
Bez ohledu na původ lze velice efektivně podpořit zdravý vzhled kůže a obnovu srsti. Kožní pokryv je obsažen v elementu kov. Pro posílení kovu jej musíme vytěžit ze země. Použijeme Gynevet, jenž přes aktivaci sekrece a také aktivaci nově tvořené tkáně nahradí defekty na kůži i srsti nově tvořenou tkání. Pomocným preparátem bude v tomto případě Omegavet, který dodá nezbytné stavební látky i potřebné vitamíny pro tvorbu nových buněk kůže a srsti. Můžeme také přidat Skelevet. Obsahuje kolagen a minerály nezbytné k regeneraci kožních derivátů, tj. srsti, drápů, kopyt, rohů atp. Dobrou volbou může být i Fytovet při nekvalitní srsti. Pokud je kožní problém spojen s dysbiózou, pak Probiovet má podstatnou úlohu a zabrání návratu příznaků.
Na co dávat pozor:
Je nutné mít na paměti, že použití Gynevetu a Omegavetu je doprovázeno počáteční ztrátou srsti. Zvíře se musí poškozené a nekvalitní srsti napřed zbavit. Ale bezprostředně po jejím vypadání lze nalézt nově rostoucí zdravou srst.
 
 

Ptaly jste se našich veterinářů:

 

Předmět: Alergie,atopický exém,demodex

Dotaz pro MVDr.Chmelaře. Mám 3letého pejska,křížence francouzského buldočka a pitbula.Od 3 měsíců trpěl demodexem,dermatitidou,později se objevila i alergie na jídlo.Díky homeopatikům se jeho stav hodně zlepšil,na hojení všech ran způsobených škrábáním používáme koloidní stříbro,podáváme ho i vnitřně.Když se objeví jednou za čas demodex dáváme homeopatika na posílení imunity,tak jsme zkusili na potírání kokosový olej,proti svědění svízel,řimbabu,tužebník..jednou za čas dáváme Pangamin,při velkém zhoršení dávám Psorinum 200,tak jsme nějakou dobu moxovali...ale všechno pomáhá vždycky jenom nějakou dobu.Potřebujeme se zbavit hlavně toho hrozného svědění kůže,kvůli kterému se náš pejsek neustále škrábe.Některá místa na těle má tak vydrbaná že už mu tam nikdy nenaroste srst,bez oblečeného trička chodíme jenom na procházky. Předem děkuji za odpověď

Odpověd: Odpovídá MVDr. Lubomír Chmelař, Ph.D. Dobrý den paní Syrová, naše preparáty bohužel parazity nezabíjejí. Pouze vytvářejí podmínky proti šíření parazita a zvyšují přirozenou odolnost k invazi. Podávejte pejskovi Gynevet (2 kapky 2x denně 3 týdny) a k tomu ještě Omegavet (5 kapek 2x denně zamíchat do krmení anebo přímo nakapat do tlamičky). Oba preparáty můžete podle potřeby po minimálně týdenní přestávce opakovat. Gynevet spolu s Omegavetem zajistí hojení kůže, obnovu srsti a zvýšení odolnosti vůčí dalšímu šíření parazita.

Předmět: Infekce kůže u BSP

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme 3,5letého Bernského salašnického psa.Asi od jeho 2let se mu pravidelně vyskytne infekce na kůži na různých místech,jednou to měl v rozkroku,poté na stehně, za hlavou. Pes je celoročně venku na zahradě a většinou vždy s emu to udělá,když nám právě venku zmokne, následně s emu to zapaří v té jeho husté srsti a vznikne tato vyrážka,která mu leptá kůži. Veterinář řekl,že zjistil případnou alergii je zbytečná ztráta peněz, že by mi stejně nedokázal dát na to nějaké léky a tak dostáváme vždy vodičku "Prurivetrol", kterou mu to mažeme po dobu 4dní a poté vyrážka vymizí, avšak vloni se to vyskytovalo tak často,že jakmile jsem jednu ránu uzdravila,objevila se hned další a vodička nebyla dostačující. Byly mu nasazeny antibiotika Clotrimoxazol Al Forte na 10dní a vyrážka po nich zmizela úplně. Mám s nimi tedy velice dobrou zkušenost,ale bojím se,aby to nezanechalo na psovi nějaké následky, nebo aby mu ta antibiotika neublížila, když by je měl dostávat vždy ,když se vyrážka objeví,což vloni bylo přibližně 3-4x. Dnes jsem mu totiž tu vyrážku objevila znovu a je mi jasné,že do podzimu ji bude mít ještě hodněkrát. Mockrát děkuji za radu.

Odpověd: Odpovídá MVDr.Domesová Petra (petra.domesova@energy.cz):Dobrý den paní Sikorová, tento problém bohužel trápí spoustu jedinců tohoto plemene. A je to často opravdu neustále se opakující problém. Vždy, když se zánět objeví, musíte místo co nejvíce vystříhat a vyčistit, až na nepostižené okolí, aby ložisko bylo "na vzduchu" a "dýchalo". Pokud zánět zachytíte hned ze startu, je často možné jej vyřešit jen aplikací lokálních přípravků bez celkové aplikace antibiotik. Ale ne vždy se toto podaří. Je zapotřebí posilnit imunitu a odolnost kůže, aby se záněty neustále neopakovaly. Pokud už nyní zánět se vyskytl, musíte místo opravdu pořádně vystříhat či vyholit. Neuvádíte, jak je nyní ložisko rozsáhlé. Pokud by bylo už velké, musely by se asi opět antibiotika nasadit. Je nutné také pejskovi zamezit v jeho olizování (límec, tričko...), to je základ. Lokálně na ložisko aplikujte Audivet 2x denně. Celkově začnete podávat Regavet 2x denně 5 kapek po dobu týdne a Imunovet 2x denně 5 kapek také týden. Do stravy začněte přidávat Probiovet 2x denně 2 kapsle pro obnovu střevní mikroflóry, která je základem dobře pracujícího imunitního systému.